A MKE Gyermekkönyvtáros Szekció beszámolója 2019.

1.Adminisztrációs adatok

Taglétszám: 29 fő

Elnök: Dr. Szecseiné Pápay Judit

Vezetőség tagjai:

Budavári Klára-alelnök

Tóthné Szomolya Ágnes-gazdasági ügyintéző

Bencsikné Kucska Zsuzsanna

Dienes Éva

Haszonné Kiss Katalin

Törökné Antal Mária

Vezetőségi póttag: Bozzai Judit

Tiszteletbeli vezetőségi póttag: Kalincsákné Molnár Zsuzsanna

Ellenőrző Bizottság elnöke: Karakasné Kőszegi Katalin

Ellenőrző Bizottsági tagok:

Nagy Zsuzsanna

Vári Ildikó

EB póttag: Miklós Katalin

Küldöttközgyűlés elnöke: Dr. Szecseiné Pápay Judit

Tanácsi képviselő: Budavári Klára

Vezetőség elérhetőségének adatai a honlapunkon. http://www.gykszekcio.eoldal.hu

Levelezési cím: dr. Szecsei Istvánné; Ipolyi Arnold Közművelődési Központ, Könyvtár, és Butyka Béla Helytörténeti Gyűjtemény 5200 Törökszentmiklós Pánthy Endre út 2-6.

Számlázási cím: Magyar Könyvtárosok Egyesülete Gyermekkönyvtáros Szekció 1827 Budapest Budavári Palota F épület

Számlaszám: OTP 11708001-20570488

2.Szabályzatok

A Szekció a Szervezeti és Működési Szabályzat alapján működik.

Havi pénztárjelentések és a hozzá kapcsolódó számlák másolata, OTP bankszámlakivonatok elektronikusan a Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtárban, Nyíregyháza találhatók. A jegyzőkönyvek, jelenléti ívek az Ipolyi Arnold Könyvtár, Múzeum és Kulturális Központban, jelenlegi elnökünknél, valamint a gykszekcio@gmail.com e-mail címhez tartozó Google Drive tárhelyen érhetők el, kerülnek irattározásra, melyhez megfelelő link elküldésével lehet hozzáférni.

Pénzkezelő: Tóthné Szomolya Ágnes, gazdasági ügyintéző – Nyíregyháza

3.Közgyűlés

03.07. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, Terézvárosi Gyermekkönyvtár, 1061. Budapest Liszt Ferenc tér 6.

4.Kommunikáció

Saját honlappal rendelkezünk, mely nagyon jól működik. /2019. augusztus-december hónapban az oldalmegtekintések száma 33131, egyedi látogatások száma 2753, látogatók száma 11286 fő volt/

Jól működő levelezőlistánk van, közvetlen e-mail kapcsolattal. /vezetőségnek és tagoknak, gyermekkönyvtárosoknak – 220 fő/

5.A szervezet által adományozott díj - Vándorbagoly Díj. Egyéb elismerések

Hagyományteremtő díjunkat 2012-ben alapítottuk meg. A díjat a legszínvonalasabb, legkreatívabb gyermekkönyvtárosi munkáért ítélte oda a VándorBagoly Bizottság. A döntés szerint 2019. október 21-én a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár Gyermekkönyvtárából Orosházára repült, a Just Zsigmond Városi Könyvtár gyermekkönyvtárába.

6.Éves programok, rendezvényekmárcius 7. – Tisztújító taggyűlés, szakmai nap

Helyszín: FSZEK VI./2. Terézvárosi Gyermekkönyvtár, 1061. Budapest Liszt Ferenc tér 6.

Program (részletezve a mellékletben):

Szakmai nap programja:

2019.április 27. XXVI. - Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál – Könyvtáros Klub

Program (részletezve a mellékletben):

2019.június 17-29. Örményország – Örményországi könyvtárak megtekintése, az őszi szakmai napon beszámoló az ott látottakról.

2019.július 4. „Hiteles hely - mindenhol, mindenkinek”

MKE 51. vándorgyűlése, Székesfehérvár
Szekcióülés a Közkönyvtári Egylet és a Könyvtárostanárok Egyesülete közös szervezésében

Program (részletezve a mellékletben):

Mottónk: Librarian to go - a Könyvtáros tárháza

Asztalgazdák: Haszonné Kiss Katalin, Czakóné Gacov Katalin

Asztalgazdák: Beniczky Eszter, Haszonné Kiss Katalin

Asztalgazdák: Dienes Éva, Szecseiné Pápay Judit

Asztalgazdák: Dömsödy Andrea, Simon Krisztina

Asztalgazda: Turiné Gáspár Anikó

Délután: a székesfehérvári Népmesepont meglátogatása

Helyszín: Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár, Székesfehérvár, Sóstó ltp. 1

2019.október 21. Szakmai nap, VándorBagoly díj átadása
MKE Gyermekkönyvtáros Szekció szakmai napja - Miskolc

Program (részletezve a mellékletben):

Helyszín: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, Miskolc, Görgey A. u. 11.

Támogatók: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, Magyar Könyvtárosok Egyesülete Borsod Megyei Szervezete

Vezetőségi ülések:

március 7 – alakuló ülés, április 27., július 4., október 21.

Egyéb rendezvények, rendezvényeken való részvétel:

Budavári Klára alelnökünk az MKE Tanácsának tagja, folyamatosan tájékoztatott minket a tanácsülési tudnivalókról.

7.Érdekképviselet

A KKDSZ-el közösen, a MKE Titkárságának segítségével.

8.Kapcsolatok más szervezetekkel, fenntartókkal

9. Rövid pénzügyi összesítés

(Részletezve a mellékletben)

Bankszámla forgalom:

Nyitó egyenleg 2019. január 02-án: 149.865,-

Záró egyenleg 2019. december 31-én: 178.572,-

Készpénz:

Pénztár egyenlege 2018. december 31-én: 30,805,-

Pénztár egyenlege 2019. december 31-én: 33.015,-

10.Egyéb

Munkánk elismerése:

2019.január 22. A Magyar Kultúra Napján Törökné Antal Máriagyermekkönyvtáros - vezetőségi tagunk - a Dunaújvárosban végzett, több évtizedes példaértékű és elhivatott kulturális tevékenységének elismeréseként Dunaújváros MJV Közgyűlése által alapított Pro Cultura Intercisae díjat kapott.

2019.március 27. - 1974. március 27-én az OSZK-ban mintegy 80 gyermek- és iskolai könyvtáros megalapította a MKE Gyermekkönyvtáros Szekcióját. Napra pontosan, 45 évután az MKE elnökségétől megkaptuk a munkánk elismerését igazoló jubileumi díszoklevelet.2019.május 7. Polgármesteri elismerő emlékérmet kapott Kalincsákné Molnár Zsuzsannakönyvtáros, - vezetőségi tagunk. A díj átadásával dr. Cser-Palkovics András megköszönte a szakmai munkát és a lokálpatrióta, sokszínű rendezvényeket, amit a városrész lakói az elismerés javaslatával fogalmaztak meg.

Gratulálunk díjazottjainknak!

Összességében megállapíthatjuk, hogy szekciónk 2019-ben eredményes szakmai munkát végzett. A jövőben is fontosnak tartjuk a tagtoborzást, örülnénk, ha többen tartoznának közénk, hogy szakmai érdekképviseletünk ez által megerősödjön.

Törökszentmiklós, 2020.01.20.

Szecsei Istvánné elnök

Melléklet

2019.március 7. – Tisztújító taggyűlés, szakmai nap

Helyszín: FSZEK VI./2. Terézvárosi Gyermekkönyvtár, 1061. Budapest Liszt Ferenc tér 6.

Taggyűlés

 A taggyűlés elején a jelen lévők egyhangú szavazással Bencsikné Kucska Zsuzsannát, jelenlegi EB tagot választották levezető elnöknek. A határozatképesség, megállapítása után - a Szekció 24 tagja közül 17 tag jelen van - dr. Szecseiné Pápay Judit, elnök felkérte a jegyzőkönyv vezetésére Kalincsákné Molnár Zsuzsanna, hitelesítőnek Törökné Antal Mária vezetőségi tagokat, akiket szintén egyöntetű szavazással elfogadott a taggyűlés.

Dr. Szecseiné Pápay Judit jelenlegi szekcióelnök beszámolót tartott a MKE Gyermekkönyvtáros Szekció 2018. évi munkájáról, majd Tóthné Szomolya Ágnes gazdasági ügyintéző számolt be a 2018-as évről. A szervezet Ellenőrző Bizottságának elnöke, Karakasné Kőszegi Katalin elmondta, hogy rendben találták a Szervezet szakmai és gazdasági működését.

Ez után következett szervezet 2019. évi munkatervének előterjesztése, melyet dr. Szecseiné Pápay Judit szekcióelnök ismertetett: Nemzetközi Könyvfesztiválon való részvétel, 2019. április 25-28.; szakmai kirándulás Örményországba; vándorgyűlésen való részvétel Székesfehérváron, 2019 július eleje; szakmai nap Miskolcon a Megyei Könyvtárban, szeptemberben.

A tagság egyöntetűen elfogadta az elhangzott beszámolókat és munkatervet.

Ez után következett a vezetőségválasztás.
A Választási Bizottság elnöke, Budavári Klára jelezte, hogy a Választási Bizottság a tisztújításhoz kapcsolódó szabályokról, /MKE Ügyrend, MKE Alapszabály, Szekció Szervezeti és Működési Szabályzat ide vonatkozó rendelkezései/, jelöltállítás, írásbeli nyilatkozatok bekérése a jelöltektől, szavazólapra felvétele ügyében folyamatosan tájékoztatta a tagságot. Elnöki tisztségre 2 tag kapott jelölést, ebből 1 tag vállalta. Vezetőségi tisztségre 15 tag kapott jelölést, 11 tag vállalta. Ellenőrző Bizottság elnöke tisztségre 4 fő kapott jelölést, ebből 2 tag vállalta. Ellenőrző Bizottsági tag tisztségre 8 tag kapott jelölést, ebből 5 tag vállalta.

Tanácsi képviselő tisztségre 1 tag kapott jelölést, a jelölt vállalta. Majd Budavári Klára ismertette a titkos szavazás menetét.Titkos szavazás után a 3 tagú Szavazatszámláló Bizottság összeszámolta a szavazatokat, melynek eredménye: 15 érvényes, 2 érvénytelen szavazólap érkezett hozzájuk. A vezetőség póttagjának megválasztásánál szavazategyenlőség miatt újra szavazták a póttag tisztséget, Bozzai Judit és Kalincsákné Molnár Zsuzsanna között. Bozzai Judit lett a vezetőségi póttag. Kiss Katalin, a Szavazatszámláló Bizottság elnöke ismertette a szavazás eredményét (lásd 1 pont). A Vezetőség későbbi felterjesztésével Kalincsákné Molnár Zsuzsannát tiszteletbeli vezetőségi póttaggá választották.Tanácsi képviselő tisztségre 1 tag kapott jelölést, a jelölt vállalta. Majd Budavári Klára ismertette a titkos szavazás menetét.
A tisztújító taggyűlés végén dr. Szecseiné Pápay Judit szekcióelnök megköszönte az elmúlt 4 év munkáját, az elkövetkezendő 4 évre pedig sikeres munkát kívánt.

Szakmai nap

Az én könyvtáram - a II. mérföldkő - Farkas Ferenc a projekt szakmai vezetőjének ismertetője, ajánlása. Az eddigi eredmények rövid ismertetése után hallhattunk arról, hogyan folytatódik a projekt a 2019-es évben: Az eddigi képzések mellett az év második felében elindul a Hatékony kommunikáció közgyűjteményekben c. 60 órás akkreditált képzés. Szeptemberben újabb kérdőívvel mérik fel a projekt hatékonyságát. Az ünnepi könyvhétre megjelenik a módszertani könyvek első négy kötete, melyek a tanulmányokat fogják tartalmazni. A későbbiek folyamán – a már Interneten elérhető és különböző szempontok szerint lekereshető – a mintaprogramok is megjelennek nyomtatásban az 5. kötettől. Természetesen lesz majd utánkövetés 2020-tól 2023-ig, melybe szeretnének minél több könyvtárat bevonni.

Miben könnyíti meg a munkánk „Az én könyvtáram”? - Pirinyi Tünde a tiszafüredi könyvtár igazgatója és gyermekkönyvtárosa számolt be arról hogy napi munkájában – akár mint igazgató, akár mint gyermekkönyvtáros -, miben segít. Az ingyenes képzések, melyek mivel még az útiköltség és a szállás is biztosítva van, elérhetőek a kollégák számára, még a középfokú végzettségűeknek is. A mintaprogramokból, ha nem is egy az egyben valósítja meg a könyvtáros, sok ötletet kaphat.

A változó gyermekkönyvtár - házigazdánk beszámolója az elmúlt időszak újdonságairól: Kazsás Veronika gyermekkönyvtáros. A Szekció rendszeresen visszatér a Liszt Ferenc téri gyermekkönyvtárba, de így is feltűnő volt a változás. A már ismert, jól bevált programokat megújította drámafoglalkozásokkal, táborokkal. A berendezés is megújult: a kölcsönzői tér rengeteg-erdővé alakult a madárkirakótól a medvebarlangig szinte minden megtalálható. Az olvasótermi rész kis színházzá alakult, ezzel is segítve a drámafoglalkozásokat. A tiniknek külön szoba lett berendezve.

2019.április 27. XXVI. - Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál – Könyvtáros Klub

Ismét ott voltunk a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon. A szombati napot a Könyvtáros Klubban a mi szekciónk nyitotta. Az első előadást Dienes Éva FSZEK, Sárkányos Gyerekkönyvtár, könyvtárvezetője tartotta Kortárs vagy/és klasszikus, az ismeretterjesztőről (nem) is beszélve címmel. Rengeteg ötletet kaphattunk arról, hogy a szépirodalmi és ismeretterjesztő könyveket hogyan használhatjuk fel egy-egy téma feldolgozásához könyvtári foglalkozásokon, irodalom ajánláshoz.

 Könyvtárak, trollok, vikingek egy gyermekkönyvtáros szemével. Az izgalmas címhez különleges beszámolót hallhattunk Bencsikné Kucska Zsuzsannától, a Szekció elnökségi tagjától. Mesélt a tunk a norvég (gyermek)irodalomról, mesékről stb. Láthattunk képeket gyermekkönyvtárakról, érdekességeket tudhattunk meg gyerekek által tervezett, berendezett könyvtárról, még a könyvek témacsoportjait is ők határozták meg.

 Egy programunk sem maradhat játék nélkül melyet most Törökné Antal Mária, a dunaújvárosi József Attila Városi Könyvtár gyermekkönyvtárosa vezetett. A címe: Idővihar a kádban: Játék a norvég gyermekirodalommal. Megismerkedtünk a norvég gyermekirodalom mai képviselőivel – betűrejtvénnyel kellet kitalálnunk, kikről van szó. A program elején a játékvezető elrejtett borítékokat, melyekben regényrészletek voltak olvashatók. Ki kellett találni, melyek kapcsolódnak össze, meg is hallgattuk őket.

Köszönet Budavári Klárának, alelnök asszonyunknak, hogy levezette a programot, és figyelt arra, hogy ne fussunk ki az időből.

2019.július 4. „Hiteles hely - mindenhol, mindenkinek”

MKE 51. vándorgyűlése, Székesfehérvár
Szekcióülés a Közkönyvtári Egylet és a Könyvtárostanárok Egyesülete közös szervezésében

A Gyermekkönyvtáros Szekció megalakulás (1974) óta a vándorgyűléseken szekcióülést szervez. Az első időszakban önállóan, az utóbbi években a Közkönyvtári Egylettel, az előző év óta a Könyvtárostanárok Egyesületével is közösen szervezi a szakmai programját.

A bevezető előadásokon hallhattuk, hogy mi történt SzolnoCon. Czakóné Gachov Katalin, a Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény igazgatója képes előadásban mutatta be, hogy az Ifjúsági részlegük milyen sikeresen működik, és az ide járó fiatalak (középiskolások, főiskolások) kezdeményezésére már 2. éve rendezik meg a japán kultúra iránt érdeklődő fiataloknak ezt a rendezvényt. A szervezésben, majd a lebonyolításban a könyvtárosok „is” besegítettek, de a klubtagok nagyon aktívan kiveszik a részüket benne: hozzák az ötleteiket, de még a polgármesterhez is elmentek, hogy pénzt szerezzenek a várostól is ehhez a rendezvényhez. Az ország több településéről több százan érkeztek az egész napos rendezvényre.

A második előadás az autista gyerekek könyvtárhasználatáról szólt helyi előadó közreműködésével: Beniczky Eszter a Kapocs Központ – a családokért projekt gyógypedagógusa és egyik tanítványa mutatta be, hogyan ismerhetjük fel, ha egy gyermek autista, milyen körülményeket biztosítsunk számukra, hogy együtt tudják használni a könyvtárat kortársaikkal.

A közös előadások meghallgatása után 4 asztalhoz Word Cafee módszerrel tekintették át a különböző témákat. A Gyermekkönyvtáros Szekció asztalainál a következőkkel foglalkoztak az asztaltársaságok: 

Másvilág a könyvtárban. . Autista gyerekek és a könyvtár

Asztalgazdák: Beniczky Eszter, Kucska Zsuzsa

Kínálat: A könyvtár mindenkié. Beniczky Eszter és diákja által bemutatott módszerek alkalmazásának lehetőségeiről és a korábbi tapasztalatokról osztjuk meg egymással véleményünket.

NépmesePont – Csupa ötlet – csupa játék – csupa népmese

Asztalgazdák: Dienes Éva, Szecseiné Pápay Judit. Kínálat: NépmesePontok működése gyermekkönyvtárosokkal. Népmese, monda: könyvtárhasználat, információkeresés, történelem óra, élménypedagógia, (társas)JÁTÉK és még sok más a mesékkel, mondákkal a gyermekkönyvtárakban. Az apropó az volt, hogy Székesfehérváron a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár szintén nyertes pályázat segítségével NépmesePontot hozott létre és működtet. A szekció elnökségének tagja, Dienes Éva, a FSZEK gyermekkönyvtárának vezetője is tart népmese-foglalkozásokat itt. A mese, népmese a gyermekkönyvtári programok, foglalkozások elengedhetetlen „tartozéka”. Egy téma kiindulópontja, ráhangolás, játék kezdete, vagy épp maga a játék. A népi mondókák, dalok színesítik a könyvtárakban a gyerekeknek szóló programokat. A beszélgetésben többen is elmondták, az ő könyvtárukban hogyan zajlanak ezek az események. Ötleteket kaphattunk egymástól, tanult mesemondóktól a helyes módszereket is elsajátíthattuk.

A délután folyamán megtekintettük a székesfehérvári NépmesePontot, melynek berendezéséből, eszközeiből megvalósítható ötleteket kaptak a kisebb-nagyobb könyvtárban dolgozó (gyermek)könyvtárosok. Hallgattunk felnőtteknek szóló népmeséket, majd egy könyvtári foglalkozást tekinthettünk meg, mely nem csak a NépmesePontban valósítható meg.

2019.október 21.

Örményországtól a miskolci bagolyröptetésig - MKE Gyermekkönyvtáros Szekció szakmai napja

Helyszín: II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, Miskolc, Görgey A. u. 11.

Az ősz szekciónk életében mindig a bagolyröptéről szól. Aki teheti, elutazik abba a városba, ahol éppen a Vándorbagoly lakik. Az idén Miskolcon várt rá a csodálatos barna madarunk.

Nagy szeretettel fogadták a szekció tagjait és a környék gyermek és iskolai könyvtárosait. Bár nemrég volt itt az egyesületnek a vándorgyűlése, de akkor nem mindenki ismerhette meg a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárat. Ezért az első programpont a köszöntők természetesen a hazaiak bemutatkozása volt. Dr. Prokai Margit, igazgató asszony büszkén számolt be könyvtáráról, az ott folyó munkáról. Csak a városban a központi könyvtáron kívül 7 fiókkönyvtárban folyik a munka, a KSZR pedig több, mint 300 települést lát el. Féltve őrzik 36000 muzeális dokumentumukat. Olvasóik szeretik a könyvtárat, hiszen majd 30 ezer beiratkozott olvasójuk van.

Ez után gondolatban kelet felé repültünk, Örményországba. Szekciónk két tagja a nyár elején ténylegesen elrepült oda, így egy nagyszerű képes beszámolót hallhattunk, láthattunk Haszonné Kiss Katalintól, vezetőségi tagunktól. Először az örmény nemzeti gyermekkönyvtárat látogatták meg. Nem csak gyermekkönyvtárként, hanem módszertani és oktatási központként is működik, valamint az örményországi IBBY-nek is itt található a központja. Néhány érdekesség erről a könyvtárról:

A több mint 1 millió dokumentum a világ 50 különböző nyelvén íródott.

38 tematikus terem található a könyvtárban (Meseország, Színház, pszichológia sarok stb.), ahol különböző foglalkozásokat, tartanak az ide látogató csoportoknak, tematikus heteket, fesztiválokat rendeznek. Minden terem programjáért 2 könyvtáros felelős, a munkájukat pedig termenként három-három önkéntes segíti.

Presztízse van a szakmának, nagyon nehéz bejutni. Sokan más szakterületről jönnek ide, ezzel is színesítve az itt folyó munkát. Természetesen előírás, hogy könyvtári végzettséget szerezzenek.

A jereváni városi könyvtárat is meglátogatták. Itt is sokrétű munka folyik. A közösségi programjaik mind ingyenesek. Több nyelven folyik például nyelvoktatás (angol, kínai, perzsa, orosz stb.) – az oktatáshoz táblagépeket adnak segítségül a tanulóknak, saját színházuk van a gyerekeknek, melyben többek között a táncművészeti csoportokkal is együttműködve tartanak fesztiválokat. Van robotika szakkörük, melyet 3D-s nyomtatóval is segítenek. Természetesen a kézműves foglalkozások sem maradhatnak el egy ilyen színes kínálatból.

Az érdekes beszámoló után megmozgathattuk tagjainkat: a helyi gyermekkönyvtárok Miklós Katalin vezetésével játékot szerveztek számunkra: Szerencsét próbálhattunk és ezzel megismerhettük a könyvtárat szintről szintre. A közönségből véletlenszerű párok a menetlevelükkel elindultak a könyvtárban, ahol különböző feladatokat kellet megoldani. Volt benne irodalmi fejtörő, kézműveskedés, játék. A próbát teljesítők jutalmul hamubasült-pogácsát kaptak.

A nap utolsó benti programja a Vándorbagoly-díj átadása volt. A madarunk Orosházára repült, a Just Zsigmond Városi Könyvtár gyermekkönyvtárába. Hagymásiné Lazanyecz Anikó és Tengerics Éva gyermekkönyvtárosok boldogan és büszkén vették át a legszínvonalasabb, legkreatívabb gyermekkönyvtárnak járó díjat. Jól felszerelt, kényelmes gyermekkönyvtárban a könyvtárismertető, olvasásnépszerűsítő csoportos foglalkozások mellett ingyenes nyári játszóházat tartanak, ahol a gyerekek különböző kézműves technikákkal ismerkedhetnek meg a gyerekek. Témaheteket szerveznek. Nem maradhatnak el az író-olvasó találkozók sem. Jó a kapcsolatuk a helyi közoktatási intézményekkel, többekkel együttműködési szerződést is kötöttek. Gyakran népszerűsítik az olvasást a könyvtár falain kívül, segítik az iskolák munkáját pl. zsűrizéssel.

A gyerekkönyvtárosok feladata az iskolai közösségi szolgálatos diákok munkájának koordinálása is. Legújabb, saját fejlesztésű olvasásnépszerűsítő programjukat az ősszel indították el, városuk nevére hajazó címmel: Olvasháza. Nagyon várjuk a következő őszt, ahol már beszámolhatnak ennek a játéknak a sikeréről is.

A programot egy kellemes sétával zártuk Miskolc belvárosában. Az idő is kegyes volt hozzánk, és nagyszerű vezetőt szerveztek nekünk a miskolci gyermekkönyvtárosok Kupcsik Sarolta személyében.

Az MKE Gyermekkönyvtáros Szekció pénzügyi beszámolója

2019.december 31.

Egyenlegek

Bankszámla forgalom:

Nyitó egyenleg 2019. január 02-án: 149.865,-

Záró egyenleg 2019. december 31-én: 178.572,-

Készpénz:

Pénztár egyenlege 2018. december 31-én: 30,805,-

Pénztár egyenlege 2019. december 31-én: 33.015,-

Bevételek:

Szervezeti regisztrációs díj, kártyadíj és MKE tagdíjak: 120.500,-

Banki kamat: 0,-

Összesen: 120.500,-

Kiadások:

Banki költségek (havidíj, pénzforgalmi jutalék, forgalmi különdíj): 2.689,-

Irodaszer, fénymásolás, fogyóeszköz: 15.500,-                      

Honlap kezelés díja: 6,604,- Ft

MKE regisztrációs díjak és kártyadíjak átutalása (MKE részére): 37.000,-

Könyvfesztivál részvételi díj (MKE részére): 10.000,-

Postadíj: 1.790,-

Hűtőmágnes (reprezentációs ajándék, Tatár R. e.v.): 16.000,-

Összesen: 89.583,-

2019.december 31.                                                                                Tóthné Szomolya Ágnes sk.

2019-ben tagdíjat fizető tagjaink:

Bakó Katalin

Dr. Bihari Albertné

Bodnár Barbara

Bors Anikó

Bozzai Judit

Budavári Klára

Dienes Éva

Haszinné Kiss Katalin

Kalincsákné Molnár Zsuzsa

Karakasné Kőszegi Katalin

Kaszás Veronika

Kucska Zsuzsa

Lőrinczi Edit

Maszlag-Lénárt Mónika

Mattasovszky-Zsolnay Zsófia

Mátray Klementina

Miklós Katalin

Nagy Judit

Palotás Dóra

Prinyi Tünde

Schmidt-Czetli Ágnes

Somorjai Noémi Mária

Szakolczainé Suskó Ágnes

Dr. Szecseiné Pápay Judit

Tatainé Berta Zsuzsanna

Tengerics Éva

Tóthné Szomolya Ágnes

Törökné Antal Mária

Vári Ildikó

29 fő

Ez az oldal a SPEEDPAGE weboldal készítővel készült